11 przypadków Zuchwałego Mittensa na wypadek podróży do Bangladeszu

I

Zuchwały Mittens spożywa na kolację ekologiczną marchewkę, kiedy jej wzrok pada na opakowanie. „Produkt może zawierać śladowe ilości świniny”. Krztusi się.

II

Zuchwały Mittens uwielbia kolarstwo. Przed rozpoczęciem Tour de Biedronka przedawkowuje EPO. Akcja reanimacyjna na parkingu dyskontu gromadzi zachwycony tłumek gapiów.

III

Zuchwały Mittens, boże dziecię zesłane na świat 24 grudnia, przechodzi koło drewnianego kościoła, kiedy bez ostrzeżenia spada cegła. Połowa jej znajomych niezwłocznie się nawraca, połowa żąda obowiązkowego zakładania kasków podczas mszy.

IV

Zuchwały Mittens to gryfno frelka, co przekludziła się do nos z NordRejchu. Nawonioła się świeżego luftu, zjadła wodzionka bez krupnioka y żymloka i polazła na Lipiny oglądać szmaterloki. Z Lipinów żodyn karlus ni karluska ni wrócił nigdy nazod. Bajtle, jedzcie wuszty!

V

Zuchwały Mittens nieopatrznie zaczęła rozmawiać o polityce. Teraz spożywa ostatni posiłek i zaciąga się ostatnim papierosem, myśląc o ostatnim życzeniu. Po całym budynku roznosi się stuk kubków o kraty. O 15:20 ma spotkanie z plutonem egzekucyjnym.

VI

Zuchwały Mittens wykazuje zrozumiałą skądinąd awersję do kopinogów, choć absolutnie nie ma ona źródła w sercu złamanym przez piłkarza miejscowego Stomilu, jak wspominają domorośli plotkarze. Miłość jednak nie wybiera i dziś po raz pierwszy w życiu idzie na mecz, z nową koleżanką. Nikt jej nie powiedział, że lepiej nie łapać piłki wykopniętej przez zawodnika z numerem 81.

VII

Zuchwały Mittens jest najpiękniejszą i najszczęśliwszą panną młodą, jej ślub zgromadził tłumy złorzeczących i podpitych kolegów. Nie wie, że Ziemowit Korneliusz Radziwiłł to nie spadkobierca rodowej fortuny, a Tomasz Sz. (31 l.), zwyrodniały seryjny morderca specjalizujący się w spożywaniu małżonek w noc poślubną. „Chciała tylko bogato się rozwieść” –  zgodnie wspominają znajomi, nadal podpici.

VIII

Zuchwały Mittens leży w ogródeczku na leżaczku, nad nią lata dronik i strasznie brzęczy, czyta ten tekst i nie umie powstrzymać ataku śmiechu.

IX

Zuchwały Mittens własnoręcznie dusi pseudo Szczepka, wstrętnego autora tych wypocin. Nie wie, że dzień wcześniej sejm RP przywrócił karę śmierci.

X

Zuchwały Mittens, najlepsza kocia mama jaką tylko można sobie wymarzyć, bierze na wychowanie małego tygrysa syberyjskiego. Nie potrafi się rozstać z podopiecznym.

XI

Zuchwały Mittens? Tak, była kiedyś taka osoba, w czasach, gdy można było z Warszawy do Londynu w trzy godziny dolecieć samolotem, nie wgapiajcie tak we mnie oczu, tylko podejdźcie bliżej koksownika, to taki wielki ptak, co nie machał skrzydłami, a leciał, opowiem, jak mi przyniesiecie kilka jabłek więcej. Ech, kiedyś to byłe Ajple, nie to co teraz. Byłem wtedy dziennikarzem, związkowcem i nauczycielem uniwersyteckim, a żeby porozmawiać ze znajomym nie musiałem do niego krzyczeć, ani miesiącami wędrować przez radioaktywny bór, wystarczyło tylko włączyć komunikator, ach wy nie wiecie, co to komunikator, kiedyś na zajęciach wyjaśniłbym wam, i już można było rozmawiać ze wszystkimi. I była to słynna herosbaba, co nie lękała żadnego trolla ani ogra, owijała ich sobie koło palca, nigdy nie płacąc myta za przejście pod mostem. Ogry i smoki jadły jej z ręki, a trolle panicznie uciekały na samo wzmiankę o jej imieniu. Nie bała się niczego i nikogo,  wielki ból jej sprawiało zsyłanie tłuków do Bangladeszu, bo łaskawa pani to była i wielka dama, gdzieniegdzie dobrą carycą nazywana. Ale i na nią spadła kryska na Matyska, to takie ówczesne powiedzenie, którego nikt już wtedy nie rozumiał, a dziś całkiem się zdezaktualizowało, jak aktualizacja Windowsa, ale wy nie wiecie co to…

1 komentarz do “11 przypadków Zuchwałego Mittensa na wypadek podróży do Bangladeszu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s