Jeże życie

Tak naprawdę nie jestem prawdziwym jeżykiem. W tym momencie to nawet w ogóle nie jestem jeżykiem, co najwyżej jeżykiem możliwym, potencjalnym. Już starożytni całe tomy rozważań poświęcili problemowi istnienia jeżyka abstrakcyjnego i realnego, kwestiom tego czy słowo jest już ciałem, które jedynie czeka na obleczenie, czy czystą ideą, do której dopiero trzeba te ciało wynaleźć. Jakoś tak. Jeśli coś pomyliłem, to przepraszam, nigdy nie były zbyt dobry z filozofii. Zresztą jestem dość młodym bytem, liczę sobie dopiero miesiąc i nie należy ode mnie wymagać zbyt wiele. Ludzkie noworodki w tym wieku dopiero zaczynają cokolwiek widzieć, o myśleniu nie mówmy w tym miejscu nic, bo byłoby to cokolwiek kompromitujące dla tych bezkolczastych ssaków niby najwyższego rzędu naczelnych. Naczelników chyba.

Trochę się martwię, że jak już się narodzę, co może trochę potrwać, bo jakoś nie widzę wielkich chęci prokreacji w najbliższej okolicy, to pojadę do Polski. „Jak będziesz niegrzeczny, to pojedziesz do babci” tak to także u nas straszą nieodrosłe byty starsi koledzy i koleżanki, o wychowawczyniach nie wspominając. Jeżu, a Nasz Panie, to wszystko są bardzo miłe koleżanki, ale jak im podpadniesz, to nie ma zmiłuj. Z cudownymi uśmiechami wywołują do tablicy i zadają pytania na które ni chuchu nie odpowiesz. Widziałem prawie dorosłe jeżozwierze, które płakały w kącie i bały się iść w świat z takim świadectwem.

Chciałbym, gdy już się pojawię na świecie, by mnie ktoś pokochał jak Puciul swego Bałwanka. Swoją drogą biedny pies, ale mu się trafił własny człowiek do życia. Co to nawet nie wie, kiedy zmieniać opony, a kiedy nie. Ech. Nie żeby Puciul się skarżył, no nie?

Ale z tym, z tą miłością, będzie ciężko. Asia w ogóle nie zaczyna swojej roboty. Ani nie oliwi szydełka, ani nawet nie kupiła odpowiedniej włóczki. Resztkami co najwyżej spróbuje. Taboret też stoi na miejscu, zamiast stać do góry nogami, obwinięty sznurami kolorowej wełny.

Bo ja jestem potencjalnym jeżykiem szydełkowym. Ale jakoś tego nie widzę.

Jeszcze mnie wyśle Adasiowi.

To gorzej niż Polska.

Ten gizd nawet po ślunsku godać niy umie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s