Epopeja Puciula

Puciul, polski piesek i bohater narodowy, znowu zaginął!

Według niepotwierdzonych informacji Puciul, jedyny ocaleniec z osławionej Tratwy Grozy, zniknął z dotychczasowego miejsce pobytu w Republice Zielonego Przylądka. Świadkowie twierdzą, iż wskoczył do oceanu i popłyną na północ, ku ojczyźnie kontynentowi afrykańskiemu. Epopeja Puciula wzruszyła miliony ludzi na całym świecie oraz przyczyniła się do upadku poprzedniego rządu w Polsce. Ekranizację przygód Puciula zapowiedział Steven Spielberg. Rolę tytułową ma zagrać Joaquin Phoenix, który już od miesiąca ćwiczy do roli w schronisku dla zwierząt w Rudzie Śląskiej,

PAP 18 kwietnia 2018

– Łączymy się w tej chwili z naszym specjalnym wysłannikiem do oazy na Saharze. Witaj Tomku!

– Dzień dobry Aleksandro, dzień dobry państwu.

– Wszyscy w Polsce nie możemy się doczekać najnowszych wieści o Puciulu. Czego nowego się dowiedziałeś?

– Tak, Olu. No cóż, od wczorajszego dnia nadal nic więcej nie mogę powiedzieć o epopei Puciula. Można być jednak pewnym, że jeszcze w zeszłym tygodniu przebywał w tej oazie i widziano go jak leżał pod palmami i objadał sie figami. Następnie ruszył na pustynię. Sam. Zresztą więcej nam opowie Pan Ahmed, który trzydzieści lat temu studiował marynistykę we Szczecinie i nadal pięknie mówi po polsku. Pochodzi z plemienia Turków…

– Tuaregów, panie redaktorze.

– Naprawdę istnieje takie plemię?

– Tak.

– No więc oddaję teraz mikrofon naocznemu świadkowi wydarzeń z plemienia Tureków…

TVN 24 16 maja 2018

Wielka tragedia na Morzu Adriatyckim. Włoska straż przybrzeżna ostrzelała polskiego bohatera! [DUŻO ZDJĘĆ]

Dwa dni temu doszło do zderzenia włoskiego okrętu patrolowego z  gumianym pontonem wiozącym osiemdziesięciu nielegalnych imigrantów z Afryki. Na skutek nieustalonego na razie, ale w stu procentach potwierdzonego zagrożenia, włoscy żołnierze otworzyli ogień,  raniąc dwudziestu dwóch Afrykańczyków. Los pozostałych pozostaje nieznany. Uratowanym wręczono kamizelki ratunkowe i ciepłe koce, następnie okręt odpłynął. Wśród poszkodowanych znajdował się mały biały piesek, według niektórych miał być nim sam Puciul, którego zew natury niesie do Ojczyzny. Jak każdy z nielegalnych imigrantów miał on zapłacić trzy tysiące dolarów za miejsce na pontonie. [PRZEJDŹ DO GALERII – NAJPIĘKNIEJSZE WIDOKI MORZA ŚRÓDZIEMNEGO W SAM RAZ NA WYMARZONE WAKACJE]

Plotek 2 czerwca 2018

… To już potwierdzone. Polski bohater narodowy, biały piesek Puciul przedziera się ku północy. Ostatnio widziany był w Słowenii i zmierza na północ, kurwa, znowu się potknąłem…

– Czarku? Czarku? Czy jesteś nadal z nami? Przepraszamy państwa serdecznie, wygląda na to, że chwilowo straciliśmy połączenie z naszym berlińskim korespondentem. O już mamy sygnał ponownie.

– W Bundestagu trwa istne pandamonium i stan wyższy od temperatury wrzenia wody. Kanclerz Merkel miała się skontaktować ze  swoim austriackim odpowiednikiem, by za wszelką cenę nie dopuścił Polka na teren tzw. starej Europy. Wszyscy obawiają się tu powrotu rechrystianizacji… Ej, ty tam. Masz może kopsnąć szluga?

TVP INFO 17 czerwca 2018

Puciul zwycięzca? Opinia specjalisty*

Sytuacja w polityce zawsze jest dynamiczna, więc nie sposób już teraz wyrokować jak coraz bliższy powrót Puciula do Polski może wpłynąć na wynik tegorocznych wyborów, a tym bardziej wyborczego maratonu w latach następnych. Z pewnością jednak można stwierdzić, iż narzuci on znaczący wpływ na przebieg kampanii wyborczej.

(…)

W branży nazywamy takie wydarzenie gejmczandżerem, co z języka angielskiego oznacza zamianę genu zwycięstwa. Jest to z reguły wydarzenie absolutnie niespodziewane, jak wyjaśniłem powyżej :nieprzewidziane, ale jednak sztaby poszczególnych kandydatów są z reguły na nie, w mniejszym lub większym stopniu, przygotowane. Gorzej jak nie są.

(…)

Można w tym miejscu rozważyć dwie opcje. Jedną, że Puciul wspiera jedną z już istniejących na scenie sił politycznych i drugą: że staje się twarzą, choć może bardziej pasuje tu termin „mordka”, nowej formacji. Nie sposób już teraz opisać jak zareagują na to sondaże, przypuścić należy jednak, iż byłby to olbrzymi problem dla wszystkich. Nie mogę jednak w tymi miejscu wyrokować, nie posiadając wszystkich danych.

(…)

Należy w tym miejscu przypomnieć, że o ile nie znamy poglądów Puciula w wielu sprawach, to jednak jego miłość do bałwanka jest wzruszająca i znacząco poszerza potencjalny elektorat we właściwie wszystkich grupach wiekowych. Bardzo interesująco opisane zostało to w Raporcie Goduli, po którym to podsumowaniu nasze spojrzenie na dynamikę zmian zachodzących w społeczeństwie nie może już być dłużej takie jak było i wymaga przewartościowania pewnych pewników od nowa. To nie jest tak, że wyborcy lubią biel, ale to biel lubi wyborców. I kto tego nie zrozumie teraz, ten na długie lata wyląduje w ławach opozycyjnych albo i poza sejmem.

Jarosław Bercikowski.  Długoletni specjalista od PR, dyrektor grupy kreatywnej „Po Hajsie”, doradca polityków od lewej do prawej strony sceny politycznej.

gazeta.peel 1 lipca 2018

#Puciulwyklęty

Twitter 16 lipca 2018

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s