Ząb

Kończyłem właśnie montaż pleksiglasu nad biurkiem, kuzyn wyciągnął z garażu starą szybę z dużego fiata, ja ściąłem drzewko z klombu przed biurem i wyszło elegancko, kiedy weszła ona. Długie blondwłosy wystawały spod kapelusza z woalką, a szwy pończoch na jej łydkach układały się doskonale pionowo. Zapytacie skąd mogłem wiedzieć, jeśli staliśmy twarzą w twarz?

W tym fachu ma się swoje sposoby.

Nie ściągnęła rękawiczek, tłumacząc to wiadomymi obiektywnymi okolicznościami, a kiedy odciągnęła woal, nad maseczką dało się przyuważyć kształtny prosty nosek i wielkie niewinne zielone oczy. Takie oczy, że człowiek od razu miałby ochotę wysyłać zdjęcia na deemkach, takie bardziej osobiste i żałuje wszystkich trzech żon, z którymi się w życiu pechowo ożenił.

Rzuciła na stół kartki białego, zadrukowanego papieru formatu A4. To najgorsza część mojego zawodu. Sięgnąłem po rozpylacz stojący na parapecie i zacząłem systematycznie opryskiwać każdą kartkę z osobna, co blondwłosa piękność przyjęła ze zrozumieniem.W tych czasach. Nie musi wiedzieć, że to czysta, surowa woda, bo nie stać mnie na detergenty.

Jestem licencjonowanym specjalistą, zajmuję się profesjonalnie blogerstwem, tworzeniem kontentu, pisaniem prac magisterskich y doktoranckich, redagowaniem i korektą, a także wyceną potencjału, więc po ledwie trzech pierwszych akapitach zrozumiałem: Pisasz nie istnieje.

Klientce jednakże obiecałem konkretną analizę na przyszły tydzień i zainkasowałem potężną zaliczkę. Tylko w banknotach, szanowna pani, rączki.. no całowałbym, gdyby nie wiadome okoliczności, uśmiechnąłem się szeroko, mając nadzieję, że broda zasłania ubytek po lewej stronie. Chociaż chwila, jeśli lustro pokazuje odwrotnie, to raczej po prawej, trzeba będzie jeszcze sprawdzić. Sam sobie tego zęba wyrwałem.

Obcasy stukały w korytarzu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s