Krzyż celtycki

Walnęło gdzie na lewym skrzydle i 50 milionów bytów człekokształtnych przestało istnieć w jednej mikrosekundzie. Napisałbym, że wyparowało, ale zawsze bylem słaby z fizyki i do dziś nie wiem, czy w kosmicznej próżni człowiek nadal może wyparować, czy zmienia się w jakiś inny stan skupienia. Czy nadal jest organiczny? Może staje się twardy jak kamień? Komandor Trump odgarnął grzywę i wezwał do siebie Giulianiego:

– A gdyby tak złożyć pozew w Sądzie Międzygalaktycznym?

– Da się zrobić. Ale kiedy mi zapłacisz? Ostatnich czeków mi nie przyjęli w banku, a ja muszę mieć co jeść.

– Jestem trybunem antyliberalnego ruchu ludowego, a ty mi tu o jakichś pieniądzach?! Zawołajcie Ivankę i szybko dajcie na telefon subbrygadiera Putina. Śmierć elitom i Wolnej Organizacji Handlu!

Wyjrzałem przez lornetkę. Po eskadrze Reaktora Wosia chyba jednak nic nie zostało, nawet skrawka aluminium i tytanium. Żeby odbudować flotę rzeczywiście będziemy potrzebować potężnych dostaw minerałów. Pięknoduchy z Porozumienia znowu będą coś gadać o moralności i etyce, a przecież warunki pracy w noworosyjskich kopalniach znacznie się w ostatnim czasie poprawiły, zaczęto dbać o ochronę zdrowia i nawet skracać wyrok skazańcom – po śmierci już ich nie ożywiają celem ostatecznego dopełnienia kary.

Tak naprawdę gady nigdy nie były naszym najgroźniejszym wrogiem. Sojusz Bidena z kontynentalnymi Chinami, jak najbardziej ludzki, o ile rasę azjatycką można uznać za ludzi równie białych i godnych pensji obywatelskiej oraz 20 godzinnego tygodnia pracy jak my, od wielu dekad podkłada nam nogi i wszystkie inne odnóża w naszej walce o wolność powszechną. Taka to jest smutna prawda, o planetarnej solidarności można zapomnieć i w Kosmosie.

Flota Jaszczurów się wycofywała. Zawsze tak robią, kiedy już zniszczą nam jakieś skrzydło. To chytre bestie. Teraz się zaczną negocjacje. Komandor będzie się uwijać jak w ukropie pod ostrzałem kamer. Zobaczymy, o ile obniży podatki tym razem.

I tylko skrzydła Wosia szkoda. Tak pięknie kołowało między galaktykami, ze podkowę zamieniało w krzyż.

Celtycki.

1 komentarz do “Krzyż celtycki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s